Sosyal yaşantımızda çoğu zaman uğraştığımız ama bir türlü çözüme kavuşmamış bölgesel yağlanmalar hepimizin ortak problemi haline gelmiştir. Bölgesel yağlanma sorunu büyüdükçe bu alanda yeni teknolojik cihazlar geliştirilmektedir. Bu konuda etkili ve yaygın olarak kullanılan bir çok farklı teknoloji ve yöntem vardır.

Bölgesel yağlanmalardan diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa Vibra Beauty Masaj, Lenf Drenaj ve Soğuk Lipoliz yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. İncelme, zayıflama ve sıkılaşma gibi problemleri hedef alan yeni nesil uygulamalar daha kusursuz bir vücut için hizmet veriyor. 

Bölgesel Yağlanma
Yetişkin insanlarda ki yağ hücresi sayısı sabittir, ergenlikten döneminden sonra yağ hücresi sayısı artmaz, fakat yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Kilo artışına bağlı olarak meydan gelen yağlanma kişiden kişiye değişebilir. Deri altı yağ dokularımızda, yağ tabakalarını dikine kesen ve deriye uzanan bağ dokusu lifleri vardır. Bu liflerin arasında ve çevresinde yağ dokusu bulunmaktadır. Yağ tabakasının ve yağ hücrelerinin çapı ve yüksekliği ile bu liflerin uzunluğu aynı olduğu sürece herhangi bir sorun oluşmazken; çeşitli nedenlerle bu liflerin kısalması ya da kalınlaşması bölgesel yağlanma oluşumuna neden olur. Bu nedenle bazı kişilerin sadece basen ve bel bölgelerinde yağlanma gözlenirken bazı kişilerin tüm vücudu eşit miktarda kilo alır, zayıf kişilerde de görülebilir ancak kilolu kişilerde fazla kiloların vücuda yayılması ile birlikte bölgesel yağlanma, bacak, kalça, baldır gibi bölgelerde görülmeye başlar.

Vücudunuza istediğiniz şekli vermek istiyorsanız sağlıklı bir hayat tarzından daha fazlası gerekebilir Ancak sadece bu önlemlerle karın, bel, kalça, uyluk, diz gibi vücudun diyet ve egzersize dirençli yağ birikim bölgelerinde istenilen sonuç alınamayabilir. Bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin, bu şikâyetlerinden kurtulmak için başvuracağı bazı “bölgesel incelme programları” bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda en yeni yöntemler ve teknolojik cihazlardan destek alarak daha iyi ve sağlıklı vücut ölçülerine sahip olmak aynı zamanda bu iyilik halini korumak mümkün olabilmektedir.

Bölgesel incelme programları
Bölgesel incelme tedavileri daha estetik ve sağlıklı bir görüntü için hedeflenen bölgelerdeki kiloların atılmasıdır. Bölgesel incelme tedavilerinde dirençli lokal yağ hücreleri için uygularsak hastanın daha sağlıklı görünmesini ve rahat hissetmesini sağlar. Kişide kilo problemi olmayabilir ya da kilo problemi sağlıklı beslenme ve spor programları ile çözümlenmiş olabilir. Fakat kilo sorunu yaşanmamasına rağmen bazı bölgelerde dirençli yağ dokuları bulunabilir. Bu yağ dokuları bölgesel fazlalık ve orantısızlık yaratır. Bu yağların atılması estetik görüntü için önemlidir. Bu nedenle bölgesel incelme gereklidir. Bölgesel incelme programları; vücudun, göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Orantılı, sıkı ve fit bir vücuda kavuşmak isteyen kişiler, bir uzmanın desteği ve bölgesel incelmeye özel cihazlar yardımıyla uygulayacakları bölgesel incelme programları ile, bu tür problemlerini azaltıp veya tamamen kurtularak daha ideal vücut ölçülerine kavuşabilmektedirler.