Kalıcı Eyeliner  Nedir?

Kusursuz bir eyeliner çizgisi çizmek herkesin başarabileceği bir işlem değildir. Her gün eyeliner tazelemek ya da simetrik şekilde uygulamak pek mümkün olmayabilir. Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner en ideal çözümdür.
 
Göz kapağı üzerine kuyruklu  şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulamasıdır. Kuyruklu kalıcı eyeliner kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Her gün eyeliner  çekmeye ve hattını yenilemeye gerek kalmayan bu yöntem sayesinde makyaj yapmak daha pratik hale gelecektir.
 
Kalıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır. Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan kalıcı eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Eyeliner işleminde kullandığımız boyalarımız zararsız ve doğal boyalardır. 
 

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner yapımı, hangi model eyeliner yapılacağına karar vermekle başlamaktadır. gözkapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu sayede kalıcı eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasında kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir. Kalıcı eyeliner süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.
 

Kalıcı Eyeliner  Sonrası Bakım

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik  olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. Kalıcı eyeliner yaptıranlar, işlemden 15 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol ettirilmelidir. Kalıcı eyeliner ortalama 1,5- 2 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir.
 
Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir.